Kavimler Savaşı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Habersiz Geçen Günler

Habersiz Geçen Günler Empty Habersiz Geçen Günler

Mesaj  Julius Valerius C.tesi Eyl. 25, 2010 6:28 pm

Prens, merakından ölecekti. Hayatında herşeyi paylaştığı insandan uzun zamandır haber alamıyordu. Bu insan kardeşi Mechaneydi. Onlar abi- kardeşten öte sanki yapışık ikizler gibiydiler. Her zaman birbirlerinin arkalarını korudular. Babalarının yaptığı zulümlere karşı birlikte göğüs geldiler.
Mechane, Juliustan 3 yaş daha büyük. Mechane, annesi o doğduktan sonra öldüğü için ve babasınında duyarsızlığından dolayı kendini beğenmiş bir çocuk olarak büyüdü lakin kardeşi konuşmaya başladığından beri tavırları çok değişmişti. Julius'u gittiği her yere götürürdü.
Mechane kılıç kullanmayı kendi çabalarıyla öğrenmişti ve şuan kılıç ustası denilebilecek kadar deneyimliydi. Küçük kardeşinede kendisi öğretmişti. Juliusun tek farkı ok ve yay kullanmayı çok iyi bilmesiydi. Küçük kardeşinin bu huyunu her zaman kıskanmıştır içten içe ama bunu hiçbir zaman dışa vurmamıştır.

Julius meraktan deliye dönmüştü ama kendisini sakinleştirmekte ustaydı. Hemen kendisine çeki düzen verdi.Mechane 2 (yazıyla iki) eli kanda bile olsa her zaman küçük kardeşine haber verirdi. Juliu'un içine şüpe düşmüştü. Kardeşinin başına bir şey gelmesinden korkuyordu. Hiçbir zaman bunu aklına getirmek istememişti ama elinde değildi. Hemen Komutanı çağırttı.

"Komutan askerleri hazırlayın. Bylazoraya doğru yola çıkıyoruz."

"Emredersiniz prensim."dedi ve çıktı.

Julius emrindeki 5000 askeri toparlayıp yola çıkmaya hazırlandı. 500 atlı, 700 okçu ve 3800 piyadeye şöyle bir baktı ve:

"Askerler istikamet Bylazora ileri!" diye bağırdı.

"Bekle beni kardeşim ben geliyorum."
Julius Valerius
Julius Valerius

Rütbe : Doğu Roma Prensi

- Similar topics